מבצע חמניה

PG-13
Short info: 

OPERATION SUNFLOWER

ישראל/צרפת , 2013 , 105 דקות , עברית

תאריך יציאה: 
15.7.2014

שפות: עברית

במאי: אברהם קושניר

פורסם במדור: היסטוריה, דרמה, ישראלי

סרטים: DVD

שחקנים: אברהם אביחי, אריה ברנר, ברוך ברנר, דניאלה קרטס, חיים שריר, יאן קינה, יהורם גאון, יוסי מרשק, יורב היימן, נועם הופמן, סשה דמידוב, עליזה רוזן, עמנואל הלפרין, פולי רגב, פלורנס גלון, צופית גרנט

צלם: בועז יהונתן יעקב

צבע: צבע

מפיק: אברהם קושניר, חיים שריר

מספר דיסקים: 
1
מחיר מחירון: ₪79.90
תוספות: 
מחיר: ₪69.90
Availability: 
מכירה בלבד
Video preview: 

בתוך שעה וארבעים וחמש דקות ישוגרו טילים גרעינים אל עבר ישראל. אל מול הזמן ההולך ואוזל של שואה גרעינית אפשרית, משוחזר סיפור בניית האופציה הגרעינית של ישראל.
עלילת הסרט מתרחשת בשנות ה-60 בירושלים ופריז עם הפנים אל עבר דימונה.
זהו סיפור על העשייה הבלתי אפשרית העומדת מאחורי החימוש הגרעיני של ישראל על רקע אינטריגות פוליטיות, עולם המדע והדרמות האנושיות של האנשים שעמדו מאחורי הפרוייקט שזכה לכינוי "מבצע חמנייה".
ישראל בשנות ה-50, מדינה בחיתוליה שמאויימת ללא הרף על ידי שכנותיה, מחליטה להטות את הכף לטובתה. באמצעות ראש המוסד (יהורם גאון) וסגניתו (צופית גרנט) מתחיל מסע של שכנועים, מניפולציות ובריתות חשאיות - הכל כדי להשיג את האופציה הגרעינית, זו שבבוא היום תמנע מלחמה מול שכנותיה של ישראל.
מנגד לאנשי המוסד,ניצב פנחם פיירברג, מדען הפיזיקה הבכיר של ישראל (ברוך ברנר), כשהוא קרוע בין האתגר המקצועי והאקדמי של בניית פצצה גרעינית, לבין ההשלכות הפוטנציאליות של בניית פצצה שכזו. יחד עם צוות של שלושה דוקטורנטים (דניאלה קרטס, יוסי מרשק) מתחיל המדען את הדרך אל האופציה הגרענית

מוצרים קשורים

תפוס ת'גלים (בלו-ריי)מחיר מחירון: ₪99.90
בלאגן בחווהמחיר מחירון: ₪59.90
ליטל ג'יניוסמחיר מחירון: ₪59.90
לב אמיץמחיר מחירון: ₪59.90